Om Klikkit

Klikkit er en teknologi, som får ressourcerne i det pressede sundhedssystem til at række længere. Vi tilbyder kommuner og regioner simpel, men kraftfuld teknologi, som optimerer tid og sikkerhed for borgere og patienter. Vores vision er, at det skal være nemmere at passe godt på ældre og sårbare. 

Klikkit er drevet af de ansatte – vi er ingeniører, forretningsuddannede og sundhedsuddannede. Vores forskellige områder af ekspertise gør, at vi kan levere en løsning i høj kvalitet, som er tæt linket til brugerne. Fælles for os er, at vi er drevet af at gøre det nemmere, at levere pleje til ældre og sårbare i hjemmeplejen, på hospitaler og på plejecentre.

Cristiano Cairo

Chief Executive Officer

cris@hablab.io
+45 8191 8340

Natasja Pedersen

Chief Business Development Officer

natasja@hablab.io
+45 9199 5224

Nicolai Guldbæk Holst

Chief Technical Officer

nicolai@hablab.io
+45 3145 2409

Morten Schnack Jørgensen

Chief Product Officer

morten@hablab.io

Thomas Berg

Product Developer

thomasberg@hablab.io

Thomas Bay

Senior Frontend Developer

thomas@hablab.io

Alexander Steen

Senior Backend & Infrastructure Engineer

alexander@hablab.io

Morten H. Sørensen

Marketing Asset Manager

mortenhs@hablab.io

Amalia Caldare

Junior Backend Developer

amalia@hablab.io

Klikkit by The HabLab ApS
Silkegade 8
1113 København K
CVR: 39481863